Mézeskalács sütés

2016. december 29., 16:49
KARÁCSONY MÉZES

A Karácsony az év legfontosabb és legszebb ünnepe. Mindenki, kicsi és nagy megtalálhatja a neki leginkább megfelelő feladatot, ezzel is siettetve az időt, hogy mielőbb elérkezzen a várva várt Szent este.

Az ünnepi készülődés elképzelhetetlen a tradicionális mézes sütemény megsütése nélkül. Ahány ház, annyi titkos recept, apró praktika.

A gyerekek nagy lelkesedéssel vettek részt a közös munkába, vagy inkább játékba. Volt olyan tanuló, aki otthonról hozta el kedvenc formáját, amivel rénszarvas; fenyőfa; csillag alakú sütemények is készültek. Gyorsan fogyott a massza, készültek a remekművek. Megkóstoltuk a nyers és a kész süteményeket is. Rövid időn belül méz; szegfűszeg; fahéj illatban úszott az iskola.

Másnap több tanuló kérte a sütemény receptjét, hogy otthon is elkészíthessék családi körben.