Megyei Közlekedésbiztonsági Verseny

2019. október 10., 09:30

15. alkalommal került sor az immár hagyományossá vált Savaria Megyei Közlekedésbiztonsági Versenyre az VMSZC Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma rendezésében. Iskolánkat Anduska-Varga András, Molnár Roland Kevin, Sarkadi Olivér alkotta csapat képviselte.

A megmérettetés célja, hogy a diákok számot adjanak a kerékpáros közlekedés szabályaival kapcsolatos tudásukról, illetve gyakorlati jártasságukról, s közben fejlesszék is azokat.

A verseny 3 fő részből állt. Egy elméleti KRESZ ismereteket számonkérő teszt. Gyakorlati szerelési feladat (kerékcsere, fékbeállítás). Valamit egy ügyességi akadálypályán bizonyíthattak a diákok: szlalomban, sarokfordulásban, billenő pallóban, egykezes karikázásban mutathatták meg ügyességüket.

Lakner Judit