Alsó tagozatos témahét: Húsvét 2018.

2018. április 04., 09:29

Alsó tagozatos témahét

Húsvét

A 2017/2018-as tanévben az alsó tagozatos munkaközösség a húsvétot választotta a témahét témájául.

Ezen a héten igyekeztünk a minél több tanítási órába beépíteni a húsvéttal kapcsolatos dolgokat. Rajz és technika órákon festettek a gyerekek hímestojást, készítettek húsvéti asztal- és ajtódíszeket. Az olvasás órákon a témával kapcsolatos szövegeket dolgoztak fel tanulóink, a fiúk locsolóverseket szavaltak. Matematika órán szöveges feladatokban is felbukkantak, a „pirostojások” és a nyuszik.

Március 23-án húsvéti kézműves délutánra vártuk alsós tanulóinkat. Minden osztály készített egy (esetleg kettő) hatalmas hímestojást. Az osztályok hatalmas összefogásban, közösen tevékenykedek. Akinek úgy tartotta kedve, választhatott még a húsvéti kifestők közül is. Szebbnél szebb alkotások születtek.

Március 27-én húsvéti vetélkedővel zártuk a hetet. Ezen a programon először egy totót töltöttek ki az osztályok, melynek témája természetesen a húsvéti ünnepkör volt. Ezután vegyes csapatokban kezdetét vette a mókás ügyességi vetélkedő. Öröm volt hallgatni, hogy bíztatták egymást a gyerekek. Vitték a „pirostojást” kanálban, ezután seprűvel terelgették. Volt kalapos-kendős váltóverseny. Végül apró gabonagolyókat kereshettek a mi kis alsós „nyuszipalántáink”.