7.b osztálykirándulás
2026. június 20., 10:02
Június 10-én a 7.a osztály Gabi néni kíséretében Szombathelyre látogatott. A kirándulás első fele lazán telt. A Csónakázó-tónál tett séta után a Karamell cukrászdában pihentünk meg egy süti vagy fagyi mellett, majd a Liget Bowlingban töltöttünk el egy szórakoztató, nevetéssel teli órát, melyet egy közös ebéd zárt.
Kirándulásunk második felében ellátogattunk a Szily János Egyházmegyei Gyűjtemény és Látogatóközpontba. Előző napokban már felkészítettük a gyerekeket, hogy mit fognak látni. A gyűjtemény a Szombathelyi Egyházmegye művészeti és történelmi emlékeit őrzi. Egyházi műtárgyakat, régi könyveket, dokumentumokat és liturgikus eszközöket mutat be. Célja a keresztény és egyházi kulturális örökség megőrzése, a térség vallási és művészeti múltjának bemutatása. A kiállításon festmények, szobrok, ötvöstárgyak és egyházi ruhák is láthatók. A tanulóknak azért volt nagy élmény, mert szemléletesen mutatja be a régi korok életét és hagyományait. A gyerek érdeklődéssel hallgatták az idegenvezető szakértő kalauzolását, okos hozzászólásaikkal pedig kivívták annak elismerését is. Elhatároztuk, hogy ősszel az Egyházmegyei Könyvtárat is megtekintjük.
Pozitívan tapasztaltuk, hogy Szombathelyen is mennyi újdonság vár még ránk.
Gyurgyó Dóra
osztályfőnök
« Vissza az előző oldalra!





